Biežāk uzdotie jautājumi

1Kādi dati nepieciešami, lai pieteikots?
Lai Jūs varētu reģistrēt apmācības grupā un CSDD sistēmā ir vajadzīgs Jūsu: - Vārds Uzvārds - Personas kods - Pases vai ID numurs - Telefon numurs - E-pasta adrese
2Kad nosūtīšu datus, kas man jādara?
Jūs saņemsiet elektroniski sagatavotu autoskolas rēķinu savā e-pastā. Pēc rēķina apmaksas, autoskola Jūs reģistrēs apmācības grupā.
3Kā es zināšu vai esmu grupā?
Pasniedzēja, ar Jums sazināsies piezvanot vai nosūtot informatīvo sms. (Ja gadījumā ziņu neesiet saņēmis un jūsu vēlamie nodarbību datumi tuvojās, droši zvaniet pasniedzējai 27072014.
4Kā notiek teorija?
Ja tas ir Covid19 ierobežojumu brīdis. Teorija notiek attālināti, strādāsim Microsoft Ofice 365, Teams. Normālā apstākļos tiekamies klātienes nodarbībās, norādītajā adresē.
5Cik ilgi ir teorija?
Parasti 3 vakarus, katrā no tiem strādājam 5cas mācību stundas. Lai piedalīties šādā grupā, jābūt B,C1,C,D1,D kategorijai.
6Ko apgūsim nodarbībās?
Atkārtosim CSN, Mācīsimies motocikla vadības iekārtas un tehnisko uzbūvi. Motocikla vadīšanas drošība, ekipējums, dažādi praktiski padomi ikdienai un ceļojumos. Motociklu tipi un modeļi, to pielietojums praksē.
7Kas notiek pēc teorijas?
Pēc teorijas Pasniedzēja apmācāmajiem piedāvā datumus Teorijas ieskaitei A kategorijā.
8Vai par ieskaiti ir jāmaksā?
Nē. Pirmā teorijas ieskaite ir bez maksas. Pēc veiksmīgas teorijas ieskaites nokārtošanas, jūsu teorijas kurss tiek noslēgts, apmācība ir pabeigta un tas tiek reģistrēts CSDD.
9Cik ilgā laikā jānokārto teorijas ieskaite?
Obligāti gada laikā, pēc teorijas nodarbību noklausīšanās.
10Kā man sagatavoties ieskaitei?
Lielu daļu informācijas uzzināsiet teorijas nodarbību laikā, papildus gatavojaties no mācību grāmatas "Tematiskie uzdevumi motociklu vadītājiem, un CSDD mājaslapā Tests.. A kategorijai.
11Kā pieteikties CSDD teorijas eksāmeniem?
Zvanot vai elektroniski. Lai dotos uz CSDD teorijas Eksāmenu jābūt derīgai vadītāja apliecībai, pmp apliecībai(pirmā medicīniskā palīdzība)-derīga,5gadus, un MI(medicīniskajai izziņai-ārstu pārbaudei, kas apliecina atļauju vadīt A kategorijas transportlīdzekļus.
12Kad sākas praktiskās nodarbības?
Oficiālā sezona ir aprīlis-oktobris, bet ja laikapstākļi ir labvēlīgi, sezonu var uzsākt martā +5 grādi gaisa temperatūra un rudenī pabeigt novembrī +5grādi gaisa temperatūra.
13Kādam jāierodas uz praktiskajām nodarbībām?
Obligāti ir jābūt slēgtajai ķiverei, jūsu drošībai (cimdi, garās bikses, jaka garām piedurknēm, apavi, kas nodedz potītes). Uz Eksāmenu drīkst ierasties Tikai Pilnā Moto Ekipējumā, pretējā gadījumā pie, CSDD Eksāmena netiksiet pielaisti.
14Cik ilgi ir praktiskās nodarbības?
Tas atkarīgs no nodarbības plāna 60-120minūtes.
15Vai es varu nākt mācīties braukt ar motociklu, ja neko nemāku?
Tieši šī būs pareizā izvēle, nākt pie instruktora, jo es jums visu pakāpeniski izskaidrošu un iemācīšu, tāpēc jau esmu skolotāja. Nepareiza rīcība ir iemaņas apgūt ar draugiem, tā bieži iegūst sliktu pirmo pieredzi un iemācās ravēt avenes.
16Man bail, ar ko sāksim?
Nav satraukumam pamata, ar vadības iekārtu apgūšanu un izpratni, kā tās darbojas. Tad pakāpeniski braukšanas uzsākšana. Figūriņu apguve un izpilde Satiksme un Noteikumi.
17Vai ir skolas ieskaites, eksāmeni?
Jau vairākus gadus Valsts ar likumu ir noteikusi, ka bez skolas eksāmena veiksmīgas nokārtošanas, kursants eksāmenam nedrīkst būt apstiprināts. Lai uz Eksāmenu dotos tikai pilnībā sagatavoti kursanti.
18Vai lietus laikā notiek mācību braukšana?
Jā, jo arī Eksāmens notiek jebkādos laikapstākļos. Un tieši šie laikapstākļi ir zelta vērti, iemaņu apgūšanai un zināšanu papildināšanai motocikla vadīšanā.
19Cik nodarbības man vajadzēs apmeklēt?
Diemžēl šo var atbildēt tikai gaišreģis. Jo tas viss atkarīgs no jūsu spējām, sajūtām attīstīt iemaņas ar motociklu. Es kā pasniedzējs rezultātu redzu pakāpeniski apmācību procesa laikā.
20Vai ir praktiskie jautājumi braukšanas eksāmenā?
Jā ir. Nav satraukumam pamata. Visu Jums izskaidrošu.
21Cik ilgi jākārto moto tiesības?
Tas ir atkarīgs cik bieži kursants apmeklē nodarbības un cik ātri attīstās viņa iemaņas vadīt motociklu.
22Vai varu mācīties praktisko uz sava moča?
Mācību nodarbību laikā noteikti NĒ. Apmācības jāveic ar pārbaudītiem un autoskolā reģistrētiem motocikliem.
23Kādu moci man pirkt?
*Gaumes ir dažādas. Bet par to parunāsim privāti pēc veiksmīga A kategorijas Eksāmena nokārtošanas.
27 07 2014