Apkārt esot motocikliem un motociklistiem, tiku ierauta arī moto instruktoru virpulī, kā rezultātā kļuvu par instruktori ar savu domu un saviem mērķiem. Ar domu, ka es nebūšu vienkārši cilvēks, kas māca noteikumus un pliki sagatavo eksāmenam, bet es mācīšu arī drošību un izveidošu Motomeitenes.lv, jo meitenēm taču vajag īpašu pieeju:)!

Tā nu 2012.gadā radās Motomeitenes.lv, lai vairāk vērstu uzmanību uz to, ka arī meitenes brauc ar motocikliem un grib braukt, un var braukt. Laikam skrienot vēja spārniem, 2016. gada rudenī tika nosvinēti 5.gadi Motomeitenes.lv. Tā kā strādāju par motoinstruktori, tad meitenes pie manis piesakās uz nodarbībām. Pirmajos gados tas viss bija klusi, bet tagad brīžiem šķiet, ka meitenes skaita ziņā pārspēs puišus.

Protams, ne visām meitenēm, kas uzsākušas motoapmācību izdodas sasniegt mērķi līdz galam, jo, kā jau meitenēm, iemesli var būt dažādi. Bet tās, kuras ir daudzus soļus pretī mērķim, es nekad neļauju padoties, jo arī man dzīvē viss ir nācis tikai ar savu darbu un neatlaidību, tāpēc es ticu, ka var. Pat ja spārni nolaižas, ja kāds palīdzēs pacelt, tad putniņš lidos:)!!!

Kad bija paskrējuši šie pieci gadi motoapmācības darbā, es nolēmu atrast, cik maksimāli iespējams, visas meitenes, kas šajā laikā mācijušās pie manis un nokārtojušas A kategoriju. Atradu numurus un reģistrēju kopējas grupu intereses. Teicu, ka gribu visām uztaisīt pārsteiguma pasākumu un iepazīstināt vienu ar otru un turpināt iesākto ar plašākām domām, ne tikai ar A burtu tiesībās un viss. Meitenēm tas bija pārsteigums un visas spiedza aiz sajūsmas un gaidija ar nepacietību šo satikšanos.

Tā nu atradu pasakainu vietiņu Siguldā, izvēlējos datumu un 2 nedēļas pa skaistām rudens naktīm gatavoju programmu un pārsteigumus, lai patiešām pasākums izdotos. Jāteic, kas tas laikam bija īstais grūdiens, kas pamodināja meitenes – jā, kāpēc mēs ar savu A burtu sēžam mājās, kāpēc mums nav moču, kāpēc nekur nepiedalāmies.

Un pēc pasākuma nerima debates, ka viss, Lelde, jātaisa motoklubs – Tu būsi prezidente un aiziet, bez Tevis nē – nekur, bet ar Tevi visur. Bet man patīk brīvība un nepiesietas lietas, tāpēc piedāvāju meitenēm, ka mēs taču varam būt vienkārši brīvprātīga Motomeiteņu organizācija ar savu logo un ar labiem darbiem, vienkārši piedalīties dažādos pasākumos tāpat vien – projām taču nedzīs. Pārāk daudz jau ikdienā tiek plānots un iespringts pēc visa oficiālā.

Nu, lūk, te arī ir Motomeitenes.lv – ar īpašo rozā meiteņu krāsu, puķēm, smaidu un močiem!!! Mums ir dažādas tematiskās foto sesijas, piemēram, 1.septembris – Sveiciens visiem Zinību dienā!!!

Ziemassvētki – Sveiciens no sirds sirdī!!!, plānā ir arī pavasaros rīkot fotosesijas pieneņu laukos ar akciju – Esi uzmanīgs, moči parādās ielās!!! Tāpat, mums ir vienkārši vīna un salātu vakari, kur mēs runājam par močiem, mašīnām, servisiem, satiksmi, par dažādiem rallijiem.

Ierosinu motomeitenēm piedalīties labdarības akcijās, ziedot dzīvnieku patversmēm sedziņas, barību – ko arī darām. Un tagad, sadarbībā ar Juglas dzīvnieku patversmi “Labās Mājas”, apmeklēsim kursus, pēc kuriem jebkurā brīvā brīdī varēsim doties vest pastaigā suņus:) – tas ir kā brīvprātīgais darbiņš un reizē pozitīvas emocijas un būšana dabā.

Ir mums arī čati par bērniem, kaķiem, suņiem, darba vakancēm.. kā saka, kad satiekas meitenes, tad ir par ko runāt un tēmas nepietrūkst, ja pietrūks, meitenes var visu apspriest arī 2x – dubults neplīst:))! Meitenes ir gatavas arī kartingu braucieniem, slēpošanai un peintbolam! Visu darām, viss notiek.

Šobrīd mums 2018.gadā ir izveidojusies sava volejbola komanda un aktīvi ejam uz treniņiem, meitenes kuras labi spēlē pamāca. Uzskatam, ka ziemā nevajag apstāties, tāpēc vien, ka mocis stāv garāžā. Katra kopā sanākšana rada prieku, emocijas, tiek nomainīta ikdienas vide un rodas jaunas idejas. Pavasarī aktuālākās tēmas bija, kur nopirkt motociklu, vai šis motocikls ir labs, kur ir labs motoserviss, kāda apkope jāveic mocim pavasarī, ko šogad darīsim, vai visas kaut kur piedalīsimies…

Esmu ierosinājusi motomeitenēm apmeklēt vismaz vienu motopasākumu mēnesī, kā arī, katrā brīvajā brīdī aizbraukt uz 333 trasi patrenēties un uzlabot savas iemaņas motocikla vadīšanā un padomāt par košāku tēlu satiksmē – pie kā arī strādāju un viss lēnām notiek – tiek veidots ļoti skaists un meitenīgs – ko citi noteikti nevarēs nepamanīt!!!

Un jāteic, ka ir jau pamanījuši, tām motomeitenēm kurām ir – visi, pabīdoties maliņā, pamanot rozā bizes, svārkus un vestes. Arī pati brīvdienās izbraucu ar rozā tilla svārciņiem virs motobiksēm, košu ķiveri un visi pabīdijās un pīpināja un rādīja, ka super!!! Tā kā šeit varu teikt – attieksmi mēs lielā mērā varam radīt paši!!!

Pagaidām ar katru gadu meiteņu interese par motoapmācību pieaug, tad vēl jo vairāk jāpadomā par drošību. Jo meitenes, kas jau brauc satiksmē un varbūt ne pirmo gadu, bieži saka, ka baidās un jūtās nedroši, ka saprot, ne tikai jābūt pārliecībai par sevi, bet arī daudz jāuzmanās no apkārtējiem.

Un, protams, man tam visam jāpiekrīt, jo Latvijā diemžēl paskatoties uz ceļiem apkārt, daudzi domā tikai par sevi. Es ļoti ceru, ka cieņa un sapratne pieaugs, un ka viss uz to iet. Bet katram jāsāk ar sevi un visam vajadzīgs laiks. Tāpēc es, braucot satiksmē, nemaisos citiem pa kājām un vienmēr palaidīšu tos, kam ir grūtāk izbraukt, vai kuri vēlās pārkārtoties.

Man, protams, satiksmē sanāk nobraukt patiešām ļoti daudz, turklāt intensīvi un, vērojot apkārtējos redzu, ka daudzi sapņo, daudzi vienkārši kaut ko kavē un brauc kā traki, daudzi vienkārši ir bezkaunīgi, bet lielākā daļa ir pārņemti ar skatīšanos telefonos nevis uz ceļa.

Un vislielākā ikdienas problēma ir distances neievērošana –neesmu piedzīvojusi gandrīz nevienu dienu, kad neredzu tā saukto vilcieniņu 3 vai 4 vienā. Tāpēc es bieži iedomājos, kā tad būtu, ja kāds pastumtu moci, tad vairs nav runa par dzelžiem!!!

Tāpēc motobraucējiem noteikti jābūt dinamiskākiem, veiklākiem un vērīgākiem. Un, ja nav lemts, tad nav ko mocīt sevi un citus. Lai gan jāteic, ka ar lielu neatlaidību un treniņiem un padomu ņemšanu vērā, citreiz meitenes, kur sākumā šķiet, ka te nebūs – beigās skaties un brīnies, bet visiem ātrajiem braucējiem ir jau garām.

Un pat, ja A kategorija, jau kabatā, es nekad neatsaku..pavasarī uztaisīt testa braucienusmācību laukumā, lai pārbaudītu motociklu un ielocītu kaulus sezonai, pabraucot figūras. Motobraukšana prasa nepārtrauktu kustību un treniņus.

Nekas nav beidzies ar Motomeiteņu 2016.gada Dzimšanas dienu. Tiek saņemti uzaicinājumu piedalīties sporta spēlēs, tiekam aicinātas atbalstīt motobraucējus motokrosā, dodamies arī uz kultūras pasākumiem, un Motoklubu rīkotajiem pasākumiem.

Šobrīd viss ir vēl aktuālāks un aktīvāks, jo ar katru jaunu moto sezonu ir jaunas motomeitenes, kuras ar prieku uzņemam savā pulkā, protams – pirms tam viņām jāiztur dažādi pārbaudījumi, testi un uzdevumi:). Ar katru jaunu meiteni motomeitenes.lv pulciņš aug, tāpat aug idejas un lietas ko kopā varam darīt:)!

Tā ka, tiklīdz moto tiesības rokās, trenējaties – uzkrājiet pieredzi, attīstiet sevi, baudiet dzīvi. Noteikti, noteikti ceļojiet – man šķiet, ka tā patiešām ir skaistākā lieta dzīvē un bagātākā emociju buķete. Tas uzlādē tik pilnu bateriju, ka pēc tam kalnus var gāzt:)! Piedalieties Moto pasākumos un ne tikai, arī citas aktivitātes dod spēku un smaidu:)!

Un, ja ir Komanda – Tad tas ir SPĒKS:)!!!

Motomeitenes.lv

27 07 2014